Idealny kurier do obsługi firmy

Wybierając firmy kurierskie do obsługi firm oprócz oceny czasu realizacji dostaw przesyłek, jakości obsługi, cen trzeba również zwracać uwagę na takie aspekty działania firm kurierskich, jak procedury przy odbieraniu przesyłek, dostęp do narzędzi informatycznych. Procedura odbioru przesyłek przez firmę kurierską wpływa na komfort korzystania z usług kurierskich. Większą wygodę zapewnią firmy, które oferują odbiór przesyłek bezpośrednio w siedzibie firmy.

                Jeśli kurier oferuje odbiór przesyłek kurierskich bezpośrednio w firmie trzeba sprawdzić, jak wygląda procedura zamawiania kuriera. Ma to bezpośrednie przełożenie na czas, w którym pracownik firmy kurierskiej pojawi się w celu odebrania paczek. W wielu firmach występuje możliwość kontaktowania się z kurierem osobiście. Wówczas ważne jest w jakim czasie firma kurierska poinformuje kuriera o konieczności odebrania paczek. Innym rozwiązaniem stosowanym w firmach kurierskich jest udostępnianie formularzy zlecania odbioru przesyłek w systemach informatycznych.

W jakich godzinach działa kurier?

Nadając przesyłki w firmach bardzo ważne jest sprawdzenie w jakich godzinach firma kurierska jest w stanie odebrać paczki. W ramach współpracy z firmami kurierskimi godziny, w których będą odbierane przesyłki mogą zależeć od formy współpracy, ilości nadawanych przesyłek. Standardowym rozwiązaniem jest ustalanie godziny, do której pracownik firmy kurierskiej odbiera przesyłki w dniu roboczym. Jednak można również wynegocjować możliwość przyjazdu pracownika firmy kurierskiej na wezwanie. Bywa to istotne w firmach, w których pojawia się konieczność wysyłania bardzo ważnych przesyłek.

Systemy informatyczne do obsługi klientów

Rozwój rynku usług kurierskich sprawia, że nowoczesny kurier ups jest w stanie zapewnić klientom firmowym dostęp do zaawansowanych narzędzi informatycznych. Takie systemy ułatwiają nadawanie przesyłek, kontakt z firmą kurierską. Oprogramowanie firm kurierskich pozwala korzystać również z narzędzi do śledzenia przesyłek kurierskich.